top of page

Tanárok

"Nem szégyen a tudás, de hasznos". Móki
Kéri Gábor - gitár, zenekari gyakorlat, a tábor vezetője

 

1980-83-ig Snétberger Ferencnél tanul klasszikus - majd jazz-gitárt.
1984-től a legendás Koszta Lukács tanítványa Münchenben. Müncheni és délnémet klubokban fellép többek között Klaus Doldingerrel (Passport), Joe Kienemannal (Bajor Rádiózenekar), Tony Lakatossal, meghívott vendég az Al Porcino Big Bandben.

Közben itthon Frankie Lato „Djangology” zenekarával és saját quartettjével koncertezik (CD:Kery G Project).

A münchenben élő indiai Tablamesterrel, Shankar Lal – lal 2006-ban megalapítja az „Eastwing” zenekart, és főként saját kompozíciókból, indiai és magyar népzenei feldolgolgozásokból álló műsorukkal németországi és hazai koncerteken mutatkoznak be sikerrel. CD felvételeiken és koncertturnékon olyan kiválóságok működnek közre ,mint Sangoma Everett, Tony Lakatos, Dresch Mihály, Nagy János, Lattmann Béla.

Nagy János - zongora, zenekari gyakorlat, művészeti vezető

 

Zenei tanulmányait a salgótarjáni Váczi Gyula Zeneiskolában, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszakán végezte jazz-zongora, zeneszerzés szakon. Jelenleg saját zenekarain kívül László Attila, Makovics Dénes együtteseivel, Pozsár Eszter fuvolista és Szirtes Edina Mókus énekes,hegedáművésszel koncertezik.

Saját trióját (Hard Line Trió, majd Nagy János Trió) 1994-ben alapította. A trióval 2001-ben a Mediawave Fesztiválon együtt játszottak a világhírű David Murray szaxofonossal. A Gramofon Magazin kritikusai a koncertet az Év Jazz eseményének szavazták. 2002májusában Dewey Redman volt az együttes partnere. 2004-ben Pálhegyi Máté fuvolaművésszel megalapította a Free Style Chamber Orchestrát.

Számos hazai és külföldi fesztivál fellépője, s olyan muzsikusokkal játszott együtt, mint AlDi Meola, Alex Acuna, Bernard Maseli, David Murray, Dave Samuels, Dewey Redman, Dominiqe Di Piazza, Kim Plainfield, Krzysztof Scieranski, Garry Willis, Mike Stern, Paco Sery, Shankar Lal, Tony Lakatos, Vinx, DreschMihály, Babos Gyula, László Attila, Tátrai Tibor, Mohai Tamás, Zsoldos Béla, Lattmann Béla, CsepregiGyula, Vasvári Pál.

Lejenleg a Kodolányi János Egyetem Modern Zenei Tanszékének, a Pomázi TWMI és a budafoki Nádasdy AMI jazz-zongora tanára.  A jazz-zongora oktatás alapfokú tantervének és módszertanának írója. 

Saját együttesein (Nagy János Trió, Free Style Chamber Orchestra) kívül, a Djabe, a Balkán Union, a European Mantra és a Makovics Dénes Szextett tagja.

Legfontosabb díjak, elismerések:

2018, 2023 - Artisjus zenetanári díj
2011 – Erkel Ferenc díj
2005 – Artisjus Zenei Alapítvány díja
2003 – eMeRton-díj az „Év hangszeres szólistája” kategóriában
2001 – Az „Év jazz koncertje” díj David Murray-vel a győri Mediawave Fesztiválon
2000 – eMeRton-díj: Hungarian Worldmusic Orchestra „Év jazz-együttese”
1998 – eMeRton-díj: In Line együttes „Év jazz-együttese”
1997 – Getxo Nemzetközi Jazzfesztivál, „Legjobb szólista” díj

Jancsa 01 Jo.jpg
_MG_9840_1 (Copy).jpeg

Frey György - basszusgitár

A pomázi Teleki-Wattay Alapfokú Művészeti Iskola basszusgitár és zenekari gyakorlat tanára. Zeneszerzőként, hangszerelőként és sessionzenészként is számos pop- és jazzformáció közreműködője. Egyéni stílusa néhány hang után azonnal felismerhető̋, lírai improvizációi magával ragadóak, hangszertechnikai tudása lenyűgöző̋. Pedagógusi munkája, a jazz műfaj népszerűsítése terén végzett több évtizedes munkássága kiemelkedő̋. 2004-ben a Jazzpression zenekar tagjaként eMeRTon-díjat kapott az „Év jazzegyüttese” kategóriában. 2009-ben Artisjus-díjban részesült.

​Tóth Sándor - szaxofon, zenekari gyakorlat

Tóth Sándor szaxofonos 1996-ban diplomázott a Zeneakadémia jazz tanszakán. Három évig volt a Pege Aladár kvartett tagja, majd 2000-ben Sárik Péterrel létrehozták a Jazzpression zenekart. A csapatnak három lemeze jelent meg, s 2004-ben Az év jazz együttese kategóriában elnyerte az eMeRTon-díjat is. A szaxofonos 2010-ben önálló albumot adott ki Playing my Own Stuff címmel, Nagy János zongorista, Eichinger Tibor gitáros, Szappanos György basszugitáros és Mogyoró Kornél ütőhangszeres közreműködésével. Ezután évekig külföldön zenélt, s a világ szinte minden táján megfordult. Idén februártól játszik ismét idehaza, session zenészként olyanokkal működik együtt, mint az Ivan and the Parazol, Ripoff Raskolnikov, Braindogs, Little G, Török Ádám, vagy a Quimby. 

2022.07.02.toth.sandor.szaxofon.jpg

​Eichinger Tibor - gitár, zenekari gyakorlat

13 évesen kapta első gitárját, majd az 1980-as évek elején klasszikus gitárt tanult Debrecenben.[3] Az 1980-as években alapította a Monox együttest nyíregyháziakból, akikkel fúziós zenét játszottak. Később Budapesten megismerkedett a tiszta jazzel1989-ben egy évig tanult a Bartók Béla Zeneművészeti Konzervatóriumban1994-ben diplomát szerzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. Ekkor alapította első együttesét, melyen kívül még számos más formációban vállalt feladatot, többek között 1999-2005 között az Amorf Ördögök gitárosa volt. Egyebek közt részt vett a Krétakör társulat Nexxt előadásában, de tagja volt a Wertetics Orkestárnak és a Bop-Art Orchestrának. Filmzenét írt Szomjas György Váratlan Halál című nagyjátékfilmjéhez, de dolgozott Szőke András filmrendezővel is. Duókoncertet adott Gadó Gáborral2004-ben West and East címmel duólemeze jelent meg Stefan Varga jazzgitárossal. Ugyanebben az évben az ArtAmigTart nevezetű freejazz project állandó vendége lett.[4] Aktív zenei munkássága mellett gitároktatással foglalkozik.

Eichinger_Tibor_2013.jpg

Berdisz Tamás - dob

1969-ben született Budapesten. 6 éves kora óta foglalkozik zenével. Zongorán, majd 13 éves korától dobolni tanul. 1987-ben végzett a Pécsi Művészeti Szakközépiskola klasszikus ütőhangszer szakán. 1992-ben elvégzi a Bartók Béla Zeneművészeti Konzervatórium Jazz Tanszakát, majd 2004-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszakát.

1990-ben kezd tanítani alap és középfokú művészeti iskolákban:

Alapfokú Művészeti Iskola Ráckeve

Sándor Frigyes Zeneiskola Dunaújváros

Postás Erkel Ferenc Zeneművészeti Szakiskola

Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskola Csepel

2008-2011 között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Jazz Tanszakának jazzdob tanára

2013-tól az Etüd Zeneművészeti Szakiskola tanára

2007-től napjainkig Pálmai Dobakadémia tanára

2023-tól ismét a csepeli Egressy Béni Zeneművészeti Szakiskola jazzdob tanára

 

1992-től aktívan játszik pop és jazz zenekarokban. Session zenészként a könnyűzene és a jazz több műfajában is dolgozik. 

Számos hazai és külföldi előadó lemezén közreműködik.

2015-ben megalakítja saját jazz formációit:

Berdisz Művek

B.esT. Off Quartet

Bopcorn Quartet

 

2006-ban "Artisjus" előadóművészi díjban részesült.

2012-ben megkapta a Magyar Ütőhangszeres Szövetség "Arany dobverő" díját.

2013-ban “Fonogram” díjat nyert a Sárik Péter trió tagjaként

unnamed-7.jpg

Szerényi Béla - tekerő, népzene

Ezüstkoszorús hangszerkészítő mester, előadóművész, tanár, népzenekutató, a Magyar Hangszermíves Céh elnöke

Meggyőződése, hogy a zenei anyanyelv, azaz a népzene ismerete nélkül félanalfabéta az ember.

Több mint húsz éves pályafutása azt bizonyítja, hogy népzenénk mélyreható, alapos ismerete megkönnyíti más zenei műfajok befogadását, megértését még egy olyan nehéz  és korunkban kevéssé ismert hangszeren is, mint a tekerő. Hangszerkészítő, muzsikus és pedagógiai célja egyaránt a tekerő megfelelő helyének megtalálása korunk művészeti életében, a legkülönbözőbb zenei irányzatokban. Előadóművészi gesztusai, hangszerfejlesztései elébe mennek a hangszerrel szemben támasztott elvárásoknak, meglepik a közönséget és minden pillanatban új impulzusokat adnak kollégáinak.

Kézdy Luca - hegedű

Kézdy Luca a Magyar Rádió 2006-os jazz hegedű versenyének döntőjén közönségdíjat nyert. Előéletéhez tartozik klasszikus zenei képzettsége, valamint esztétika és filozófia tanulmányok az ELTE bölcsészkarán. Többek között a következő zenészekkel zenélt, projektekben dolgozott: Nagy János/Free Style Chamber Orchestra, Márkus Tibor/Equinox, Chris Potter, Stefano Di Battista, Sunna Gunnlaugs, Tóth Evelin, Lantos Zoltán, Ágnes, Tereskova, Special Providence, Valerie June (US), Trio 1724 (H-Pl-A), Varga János Project, Török Ádám, Enerd3, Sequence (duó Szendőfi Péter dobossal).

Saját trióját, a Santa Divert 2006-ban alapította, koncertezett számos külföldi jazz fesztiválon, többek között: Chelsea Music Festival (NYC), Voll Damm Festival Jazz Vic (ES), Gaume Jazz Festival (BE), Südtirol Jazzfestival (IT), Amersfoort World Jazz Festival (NL), Cairo Jazz Festival (EG), Sparks & Visions Jazzfestival (DE) és természetesen az összes fontosabb hazai fesztiválon és klubban. 2019 decemberében nagy sikerű koncertet adtak a Zeneakadémia Solti Termében.

Szólóban fellépett többek között Rómában, a gradiscai All Frontiers és a berlini Kiezsalon fesztiválon, ugyancsak szólókoncertjeinek adott helyszínt az Opus Jazz Club, A38, a Trafó, az Óbudai Társaskör és a Műcsarnok.

Rendszeresen koncertezik világszerte, 2016 - ban sikeres duókoncertje volt New Yorkban Chris Potterrel. 2017 márciusában önálló szerzői estje volt a Művészetek Palotájában. 2016-2022 - Az év hegedűse, a JazzMa.hu muzsikusi, szerkesztői vagy közönségszavazatai alapján, 2019-ben Artisjus Előadói díjban részesült.

2022 decemberében jelent meg Home című első szólólemeze, amit 2023-ban az Unseen Landscapes címmel követett a második. Ugyanezzel a címmel nyílt meg első önálló kiállítása is. 

thumb_173080_1600_533_0_0_auto.jpg

Savanya István - gitár, ének

Savanya István úgy véli, a vers, főleg az énekelt vers egy intellektuális fekete lyuk. Egy olyan picikére összetömörített koncentrált energiaforrás, ami az agyat kikerülve egyenesen a szívbe markol. Ezért óriási élmény egy koncert énekelt versekből. Az a tapasztalata, hogy versek révén nagy hatásfokkal lehet mozogni az emberek között, és jelentőségteljes életet lehet így élni.

- Talán kevesen hisznek ebben, de én ezért vagyok itthon - mondja, majd a kedvenc filmjét meséli, amelynek címe: A keresztút. Megjelenik az ördög: le kell paktálni vele, hogy a zenész jól tudjon bluest játszani.

- Érdekes, hogy ez a motívum a magyar népzenében is jelen van - fűzi hozzá: Aki dudás akar lenni, pokolra kell annak menni. A filmben szerepel egy klasszikus gitáros, ügyes kezű fiú, aki delta-bluest akar játszani. Visszamegy a forráshoz , játszik-játszik az öreg fekete muzsikusnak, aki sokáig nem veszi komolyan. Azt kérdezi a fiatalember tőle: - Mi a baj, mi hiányzik a zenémből? - A kilométerek - csak ennyi a válasz.

bottom of page